Eredményeink

5. - 8. helyért

2011.09.18   MartonTenisz SE - Agárd 9 - 12

1. Dr. Csorba Kázmér - Kovács Zoltán 6-7 4-6

Sajnos Kazi nem tudott mit kezdeni, a nagyon rutinos ellenfelével, aki mindkét oldalon csak nyesett illetve magasan ívelgetett. Belement az ellenfél stílusába, amiben nem győzhetett. Kár érte, pedig nyerhető mérkőzés volt

2. Dr. Galiba Gábor - Cieleszki Péter 1-6  6-4 6-1

Elnökünk nagyot küzdött, és sikere értékét növeli, hogy egy nagyon jó ellenfél ellen győzött. A mérkőzés a 2. szett elejétől fordult meg amikor Gábor "külső" taktikai tanácsra végre elkezdett ellenfele fonákjára játszani. A végén pedig erővel is jobban bírta. Szép volt!

3. Ifj. Galiba Gábor - Nagy Tamás 5-7 6-2 6-2

Gábor, a szorosan elveszített első játszma után, beleerősített és simának tűnő győzelmet aratott a jó játékerőt képviselő ellenfél ellen. Grat!

4. Dávid Zsolt - Nagy László 2-6 2-6

Nagyon bíztunk Zsoltban, de sajnos csalatkoznunk kellett, mert idős ellenfele  a vártnál sokkal nagyobb játékerőt képviselt. Nem volt esély :(

5. Zoboki Zoltán - Szilágyi László 6-1 6-0

Sima mérkőzése volt csapatkapitányunknak, de tegyük hozzá, hogy egy gyengécske ellenfél ellen.

6.  - Bodor Péter Jn.

Sajnos ma a hatos pályára nem tudtunk kiállítani embert és ez sajnos döntőnek bizonyult a párharc során.

Párosok

1. Dr. Galiba Gábor/Ifj. Galiba Gábor - Kovács Zoltán/Nagy László 6-4 0-6 0-6

2. Dr. Csorba Kázmér/Dávid Zsolt - Cieleszky Péter/Nagy Tamás 2-6 3-6

3. Zoboki Zoltán/Ifj. Szőke András - Szilágyi László/Bodor Péter 6-1 7-5

Úgy taktikáztunk, hogy az 1-es és a 3-as párokat szerettük volna megnyerni. Sajnos a Galiba család csak az első szettben nyújtotta az elvártakat, utána máig talány, hogy miért omlottak így össze?

Nagy lehetőségünk volt a győzelemre, mert az Agárdiak messze nem a legjobb csapatukkal jöttek. Sajnos azonban mi sem tudtunk a legjobb csapattal kiállni, sőt még hiányosak is voltunk, ezért ha minimális különbséggel is de jogos vereséget szenvedtünk.

Negyeddöntő

2011.09.11   MartonTenisz SE - Adony TC 5 - 16

1. Dr. Csorba Kázmér - Léhner András 0-6 0-6

Az első pályán, Kazi achilles ín sérülése ellenére is vállalta, játékot. Köszönet neki, mert így a hátsó pályákon több eséllyel szállhattunk harcba

2. Dr. Galiba Gábor - Komlósi Csaba 0-6 0-6

Elnökünknek, Dr. Galiba Gábornak, nem lehetett sok esélye, az ellenfél I.o-ban játszó ellenfelével szemben. Nem szabadna megengedni, hogy ebben az amatőr bajnokságban, első meg második osztályban játszó, mtsz-es ranglistán szereplő játékosok is indulhassanak. Talán jövőre ez változik.

3. Ifj. Galiba Gábor - Sztankó László 4-6 jn.

Gábort, sajnos kézsérülése megakadályozta egy nyerhető mérkőzés végigjátszásában.

4. Orosz József - Pipa Zsolt 6-3 1-6 1-6

Józsi, az első játszmát még jó játékkal hozni tudta. A 2. és a 3. játszmában sajnos kijött az erőnléti és tudásbeli fölény. Így is gratulálunk, mert Józsi sajnos keveset játszik mostanában és ehhez képest nagyon jól játszott.

5. Dávid Zsolt - Faragó Zsolt 7-6 0-6 4-6

Zsolt, az első játszmát, nagy csatában hozta. A második játszmát 0-3 után már nem erőltette, inkább rákészült a döntő játszmára. Ott sajnos előjött, hogy a parlagfű allergia miatt kevesebb oxigén jutott, és ez a fontos pillanatokban hiányzott a megfelelő döntés meghozatalában. Kár érte!

6. Zoboki Zoltán - Sztankó Koppány 3-6 6-4 6-3

Az utolsó pályán reméltük, hogy csapatkapitányunk megszerzi a becsület győzelmünket. Az első játszma jól indult de 2-1-es vezetésről 2-5 lett és onnan nem volt visszaút. A második játszma is sok hibával indult Zoltán részéről, de még így is tartotta a lépést az ellenféllel. A végén pedig egy break eldöntöntötte a játszmát. A döntő felvonásban pedig, a mindkét részről alkalmazott biztonsági játékot mindig jó érzékkel törte meg, gyors ritmusváltásokkal és ezzel megtörte ellenfelét. Gratulálunk!

Párosok

1. Dr. Galiba Gábor/Ifj. Galiba Gábor - Léhner András/Faragó Zsolt 7-5 2-6 6-4

2. Dr. Csorba Kázmér/Dávid Zsolt - Komlósi Csaba/Pipa Zsolt 1-6 2-6

3. Zoboki Zoltán/Fekete Zsolt - Sztankó László/Sztankó Koppány 1-6 4-6

A párosokban is csak egy mérkőzést nyertünk, csak úgy mint az egyénikben, és hát ez sajnos kevés volt, hogy legalább szorossá tegyük az eredményt.

Alapszakasz eredményei

2011.06.11  Artrans TC SE - MartonTenisz SE jn. 21 - 0

Sajnos többen nyaraltak vagy nem értek rá ezért nem tudtunk csapatot kiállítani.

2011.06.04  Alba Bianca - MartonTenisz SE  jn. 0 - 21

Az Alba Bianca nem tudott csapatot kiállítani a mérkőzésre.

2011.05.29  MartonTenisz SE - Ezerjó SE Móri TE  7-14

1. Dr. Csorba Kázmér - Molnár Miklós  0-6 2-6

Az első pályán Kazinak nem sok esélye volt az első szettben a móriak legjobbja Molnár Miklós ellen. A másodikban Kazi jól tartotta magát 2-2-ig, de onnan megint kijött a nagyobb tudás.

2. Dr. Galiba Gábor - Gombás Szabolcs  0-6 3-6

Elnökünk Dr. Galiba Gábor a könnyen feledhető első szett után, a másodikban már 3-0 40/0-re is vezetett, de sajnos ott kicsit elizgulta a gémet. Ettől, pedig ellenfele megtáltosodott és megfordította a szettet, és behúzta a mérkőzést.

3. Ifj. Galiba Gábor - Sallay Zoltán  0-6 4-6

A hármason Gábor csak a második szettben tudta megszorongatni Sallay Zoltánt, de sajnos 6-4 arányban az is elment.

4. Orosz József - Matausek Attila  6-3 6-2

A négyesen csapatunkba visszatérő Orosz Józsi tanári játékkal verte, a jó játékerőt képviselő, de a mai nap sokat rontó Matausek Attilát. Szép volt Józsi!

5. Osváth Ákos - Márkus Krisztián  2-6 4-6

Az ötösön játszott, a bokasérülése miatt sokat kihagyó, Osváth Ákos. Sajnos balszerencsénkre, az ellenfél, legjobb formában lévő játékosával találta magát, szembe. Az első szettben, Ákos szokatlanul sokat hibázott, de ez magyarázható a hosszú kihagyásával. A másodikban már állta a sarat, de a rendkívül hosszú kiélezett labdameneteket, Márkus Krisztián jobban bírta. :(

6. Dávid Zsolt - Játék nélkül nyert

Párosok:

1. Dr. Galiba Gábor/Ifj. Galiba Gábor - Sallay Zoltán/Matausek Attila  2-6 2-6

2. Orosz József/Dávid Zsolt - Molnár Miklós/Márkus Krisztián  2-6 0-6

3. Ifj. Szőke András/Zoboki Zoltán - Játék nélkül nyert

Párosainknak, sajnos nem volt esélyük, a rutinosabb és nagyobb játékerőt képviselő ellenfelekkel szemben.

2011.05.14    MartonTenisz SE - Szabadegyháza  8-13

1. Dr. Csorba Kázmér - Rittler Gábor   4-6 3-6

Az első pályán Kazi nagyon jól kezdett és már 3-0-ra is vezetett a szabadegyháziak legjobb játékosa, Rittler Gabi, ellen aki azonban térdsérüléssel játszott és alig bírt futni. Sajnos később egyre stabilabb lett, keveset hibázott és így az egyre többet rontó Kazi, elvesztette az elmondása szerint is megnyerhető mérkőzést. :(

2. Ifj. Galiba Gábor - Hallósy Miklós   6-7 (7-9) 1-6

A kettesen a nap legszínvonalasabb mérkőzését vívta az első játszmában Ifj. Galiba Gábor és a nagyon szívós, mindent visszaadogató Hallósy Miklós. Az első játszma nagyon kevesen múlt, de az elvesztése után Gábor elkezdett kicsit türelmetlenebbül játszani, ami hibákhoz vezetett, ami a meccsébe került!

3. Dávid Zsolt - Cseh Bognár Barna   6-4 3-6 3-6

A hármason Dávid Zsolt már 6-4 és 3-2-re is vezetett, de onnan sajnos kikapott. Elmondása szerint fizikailag nem bírta, pedig az ellenfelét fitten biztosan verte volna. :(

4. Ifj. Szőke András - Péli Péter   3-6 2-6

A négyesen kaptunk ki a legsimábban sajnos. Ifj. Szőke András már rögtön az elején hátrányba került a jól játszó és a fontos pontoknál remekül koncentráló Péli Péter ellen.

5. Zoboki Zoltán - Györök József        6-1 6-3

Az ötösön Zoboki Zoltán csapatkapitány játszott, az ellenfél legrutinosabb és sok-sok nagy csatát megélt és megnyert játékosával, Györök Józseffel. A mérkőzés már az elején jól indult, mert Zoltán stabilan és erősen játszott, váltogatva a rövid és az erős, hosszú labdákat. A 2. játszma már szorosabban alakult, de 3-3 után egy nehezen megnyert adogatójáték után, ellenfelét teljesen megtörte és behúzta a mérkőzést! :)

6. Fekete Zsolt - Csuri Balázs            1-6 6-3 6-7 (3-7)

A hatoson a nap leghosszabb mérkőzését vívta Fekete Zsolt és a mindent visszaadogató, ívelgető fiatal Csuri Balázs. Sajnos az első játszmát átaludta Zsolt és ez mint utóbb kiderült a mérkőzésébe került. A maratoni 3 játszmát ugyanis fizikailag sajnos már nem bírta, pedig már ellenfél is holt fáradt volt. Nagy kár érte! :(

Párosok:

1. Dr. Csorba Kázmér/Zoboki Zoltán - Rittler Gábor/Hallósy Miklós  3-6  4-6
  2. Ifj. Galiba Gábor/Dávid Zsolt - Péli Péter/Györök József   6-3 3-6 10-7
  3. Fekete Zsolt/Ifj. Szőke András - Nyert játék nélkül

1-es párosunk a Csorba/Zoboki páros tisztességesen helytállt, az ellenfél legerősebb párosával szemben. A 2. játszmában már 4-3-ra is vezettek, de sajnos a holtpont a legrosszabbkor jött és fordítani tudott az ellenfél.

2-es párosunk Ifj. Galiba/Dávid nagy küzdelemben szerezte meg a győzelmet.

3-as párosunk játék nélkül győzött a már tét nélküli mérkőzésen.